Надання послуг з психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції

Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції (постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057). Документом, зокрема, передбачено, що послуги з психологічної реабілітації будуть надаватися шляхом укладання тристороннього договору між управлінням  соціального захисту населення, учасником АТО та суб'єктом, що надає послуги із психологічної реабілітації. При цьому, де проходити реабілітацію можна буде обирати самостійно.

Бюджетні кошти будуть спрямовуватись регіональним органам з питань соціального захисту населення, які перераховують такі кошти до районних органів соціального захисту населення для відшкодування вартості надання зазначених послуг, проживання та харчування в умовах стаціонару, витрат на оплату проїзду.

Таким чином, актом визначено механізм використання коштів на проведення психологічної реабілітації учасників АТО, що дозволить збільшити кількість осіб, які зможуть пройти таку реабілітацію, та сприятиме відновленню психологічного стану та зміцненню їх особистісного та соціального статусу.

Кількість учасників антитерористичної операції, яким у поточному році можуть бути надані послуги із психологічної реабілітації за бюджетні кошти, розраховується Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в розрізі областей та м. Києва пропорційно кількості учасників антитерористичної операції (за даними Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції) та обсягу бюджетних коштів, передбачених на відповідний рік.

Для отримання психологічних послуг в реабілітаційних установах учасникам  антитерористичної операції необхідно звернутися до управління соціального захисту населення та подати документи:

-                            заяву

-                            копію посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни

-                            документ, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення

 

         Управління  соціального захисту населення з дня надходження заяви реєструє таку заяву та приймає рішення щодо укладення договору про надання послуг із психологічної реабілітації у трьох примірниках (по одному для кожної сторони) із суб’єктом надання послуг, якого обрав учасник антитерористичної операції.

У разі отримання від суб’єкта надання послуг, обраного учасником антитерористичної операції, відмови у наданні послуг із психологічної реабілітації управління соціального захисту населення інформує про це учасника антитерористичної операції та пропонує йому обрати іншого суб’єкта надання послуг.

Оплата послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції проводиться шляхом відшкодування вартості таких послуг суб’єктам надання послуг відповідно до укладеного договору на підставі актів надання послуг.

Гранична вартість послуг із психологічної реабілітації визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та за погодженням із Мінфіном.

Додаткову інформацію можна дізнатися за адресою: м. Жашків, вул.              Благовісна 1,тел. 6 32 93.